Producent systemów wentylacji oraz gruntowych wymienników ciepła

Nasze wieloletnie doświadczenie w branży przetwórstwa oraz modyfikacji tworzyw sztucznych, w połączeniu z doświadczeniem w dziedzinie przepływu ciepła oraz hydrauliki płynów, zaowocowało w roku 2008 produkcją pierwszego, całkowicie polskiego systemu rurowych gruntowych wymienników ciepła, zabezpieczonych, za pomocą unikatowej technologii mikrosrebra, przed rozwojem bakterii oraz grzybów.

W roku 2011 opatentowaliśmy, przetestowany wcześniej, skuteczny sposób zabezpieczania wymienników rurowych przed wysokim poziomem wód gruntowych. Sukces tego systemu sprawił, że postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność w branży wentylacji i uzupełnić go o układ elastycznych kanałów wentylacyjnych – VENTIFLEX – również zabezpieczonych za pomocą technologii mikrosrebra, przed rozwojem bakterii oraz grzybów.

Obecnie firma Ground-Therm skierowana jest na wytwarzanie systemowych rozwiązań wentylacyjnych dla budynków energooszczędnych oraz pasywnych – dziedziny , która naszym zdaniem stanowi przyszłość branży budowlanej.

WIZJA

MISJA

„Mamy tylko jedną Ziemię
a jej przyszłość zależy od
każdego na pozór niewielkiego
ludzkiego działania, zależy
od każdego z nas”

Florian Plit*

Nasza wizja to świat czystego powietrza, bez zanieczyszczeń pochodzących ze spalin.

Pragniemy aby docelowo każdy nowo budowany dom lub mieszkanie był wyposażony w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła – jedyny system, który jest w stanie zapewnić stały dostęp do świeżego powietrza, niezależnie od pogody, pory dnia i roku.

* polski geograf specjalizujący się w zakresie geografii regionalnej oraz dydaktyce geografii, prodziekan Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, były prezes Polskiego Towarzystwa Geograficznego. [źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Florian_Plit]

Nasza misja jest dwutorowa:

– Chcemy przyczynić się do poprawy samopoczucia i zdrowia Polaków w ich domach, mieszkaniach i miejscach pracy, poprzez upowszechnianie nowoczesnych systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Wiemy jak niekorzystnie działa na człowieka źle funkcjonująca wentylacja (brak koncentracji, kiepski sen i wypoczynek, bóle głowy, choroby układu oddechowego), która dominuje w Polskim budownictwie. Chcemy to zmieniać dostarczając nowoczesne, uniwersalne systemy rozprowadzania powietrza wewnątrz budynków, które w połączeniu z rekuperatorem, zapewniają stały dostęp do świeżego powietrza, niezależnie od pogody, pory dnia i roku, na dodatek w energooszczędny sposób.

– Pragniemy przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Zarówno wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, jak i produkowane przez nas Gruntowe Wymienniki Ciepła (Ground-Therm GWC) są systemami wysoce energooszczędnymi. Dzięki temu znaczna część energii którą trzeba by wytworzyć spalając kopaliny (węgiel, gaz, drewno) może być odzyskana i zaoszczędzona, a w efekcie tego  – powietrze mniej zanieczyszczone.

„Jeśli masz zamiar się odnowić, czyń to każdego dnia”. Konfucjusz

Realizacja:
Blaze&Steel.com