Kim jesteśmy?

Ground-Therm to spółka z polskim kapitałem zakładowym. Specjalizujemy się w wytwarzaniu nowoczesnych systemów wentylacji dla domów mieszkalnych oraz gruntowych wymienników ciepła, które wydatnie wspomagają wszelkie systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Opracowaliśmy własny system dystrybucji powietrza, składający się z 11-tu plastikowych modułów, z których można zbudować praktycznie dowolny układ rozprowadzania powietrza. System ten, pod handlową nazwą VENTIFLEX® PLUS został przez nas opatentowany w 2013 roku (patent nr 405120).

Wieloletnie doświadczenie Ground-Therm w dziedzinie przepływu ciepła i hydrauliki płynów, zaowocowało w roku 2008 produkcją pierwszego, całkowicie polskiego systemu rurowych gruntowych wymienników ciepła. Zastosowana przez nas technologia mikro-srebra zapewnia skuteczną ochronę przed rozwojem bakterii i grzybów. W roku 2011 opatentowaliśmy skuteczny sposób zabezpieczania wymienników rurowych przed wysokim poziomem wód gruntowych (patent nr 219236).

Obecnie koncentrujemy się na wytwarzaniu systemów wentylacyjnych dla budynków energooszczędnych oraz tzw. rozwiązań pasywnych, które stanowią przyszłość branży budowlanej. Jesteśmy pewni, że dzięki naszym innowacyjnym technologiom będą mogli Państwo w swoich domach oddychać świeżym i zdrowym powietrzem.

NASZA MISJA:
Zadbać o dobrą atmosferę w każdym domu.

Chcemy przyczynić się do poprawy samopoczucia i zdrowia mieszkańców zarówno domów jedno-, jak i wielorodzinnych. Wiemy, jak niekorzystnie działa na człowieka źle funkcjonująca wentylacja, z którą tak często spotykamy się w polskim budownictwie. Brak koncentracji, kiepski sen i wypoczynek, bóle głowy, choroby układu oddechowego – chcemy to zmienić dostarczając nowoczesne, uniwersalne systemy rozprowadzania powietrza wewnątrz budynków. Każdy z nich, w połączeniu z rekuperatorem, zapewnia stały dostęp do świeżego powietrza.

Naszym celem jest ochrona środowiska naturalnego. Zarówno wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, jak i produkowane przez nas Gruntowe Wymienniki Ciepła (Ground-Therm GWC) są systemami wysoce energooszczędnymi. Dzięki temu znaczna część energii wytwarzanej przez spalanie kopalin (węgiel, gaz, drewno), może zostać odzyskana i zaoszczędzona, a w efekcie tego – powietrze staje się mniej zanieczyszczone.

BUY NOW
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie