Gruntowy Wymiennik Ciepła Ground-Therm

W Ground-Therm wiemy, jak ważna dla nas wszystkich jest wysoka jakość życia. Od lat doskonalimy naszą technologię i dbamy o nasze produkty. Gruntowy wymiennik ciepła rurowy, zamknięty w systemie Ground-Therm , to doskonała alternatywa dla tradycyjnych klimatyzatorów. Taki system wykorzystuje chłód (latem) oraz ciepło (zimą) zgromadzone w gruncie i dostarcza je do naszego domu, biura czy innego budynku, zapewniając komfort i zdrowy klimat, niezależnie od pory dnia i roku.


RÓŻNICA DZIAŁANIA

W odróżnieniu od powszechnie stosowanych klimatyzatorów, powietrze wypuszczane przez wymiennik rurowy nie jest przesuszane. Co więcej, po przejściu przez filtr wstępny, powietrze pozbawione jest insektów. Możliwość zastosowania wysokiej klasy filtrów węglowych umożliwia oczyszczenie powietrza z pyłów (filtry takie umożliwiają usunięcie 95% cząstek pyłów zawieszonych PM 2,5 oraz 98% pyłów PM 10) oraz alergenów. To gwarantuje zdrowy oddech w całym domu.

Zimą wymiennik powietrza i wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja), pozwalają na stały dopływ świeżego powietrza. Dzięki zastosowaniu w systemach GWC Ground-Therm i VENTIFLEX® warstwy grzybobójczej na bazie mikrosrebra, zawsze możemy liczyć na wysoką jakość tego czym oddychamy, bez ryzyka powstawania stęchlizny i niemiłych zapachów.

Przy spełnieniu kilku warunków GWC rurowy może również w pełni zastąpić klimatyzator. Schładza on powietrze, a jego wydajność chłodnicza wystarczy do zachowania przyjemnego chłodu w energooszczędnym budynku, w którym nie dochodzi do silnego przegrzania wnętrza przez słońce. W przeciwieństwie do większości klimatyzatorów, które tylko schładzają powietrze nie wymieniając go, powietrze zasysane przez GWC jest powietrzem świeżym, dodatkowo przefiltrowanym przez filtry wymiennika gruntowego oraz rekuperatora. Klimatyzator nie usunie z budynku alergenów, dwutlenku węgla i chemikaliów w postaci gazowej, emitowanych przez otaczające nas w każdym budynku przedmioty. Natomiast skutecznie dokona tego system rekuperatora wyposażony w gruntowy wymiennik ciepła. Cena za schłodzenie powietrza jest niewielka, zwłaszcza, że temperatura powietrza wchodzącego do budynku spaść może z 35 do nawet 18 stopni Celsjusza.

Szacuje się, że koszt gruntowego wymiennika ciepła zwraca się już po 6-9 latach od momentu zakupu. Opłacalność inwestycji wynika z szybkich efektów, jakie przynosi zastosowanie tego rodzaju wentylacji. Już pierwszej zimy może obniżyć koszty ogrzewania budynku nawet o 30%* a niemal całkowicie wyeliminować koszty chłodzenia latem, niezależnie od rodzaju budynku.

GWC JAKO EKOLOGICZNA KLIMATYZACJA

Innowacyjna technologia, cena, jakość wykonania, zastosowany wymiennik gruntowy – to wszystko w perspektywie długofalowej jest skuteczną odpowiedzią na potrzeby ochrony środowiska, ale też korzystnie wpływa na domowy budżet, zapewniając realne oszczędności.


*na podstawie porównania do takiego samego budynku z wentylacją grawitacyjną o podobnej krotności wymiany powietrza)

Doskonałym uzupełnieniem prawdziwie wydajnego systemu wentylacji jest gruntowy wymiennik ciepła. Koszt jego instalacji jest stosunkowo niewielki, a w zamian otrzymujemy swoistą „ekoklimatyzację”. W zimie pozwala ona wykorzystać ciepło z gruntu do wstępnego podgrzania powietrza dostarczanego do domu, a latem skutecznie schładza temperaturę. Zapewnia w ten sposób komfortowy klimat wewnątrz budynku. Eksploatacja GWC jest niemalże darmowa – koszt pracy systemu mieści się w cenie zakupu rekuperatora.


Jak to działa?


Latem gorące powietrze, jest wstępnie oczyszczane w specjalnej czerpni, a następnie przechodzi przez system Ground-Therm oddaje ciepło do gruntu i ochładza się do temperatury +16 °C.

Powietrze wpływające do budynku nie ulega przesuszeniu (tak jak ma to miejsce w tradycyjnych klimatyzatorach), w efekcie czego w jego wnętrzu panuje przyjemny klimat nawet podczas wyjątkowo upalnych dni. Odpowiednie filtry wyłapują z dostarczanego powietrza owady oraz pyły.

Zimą chłodne powietrze, wstępnie oczyszczone w czerpni, przechodząc przez system Ground-Therm odbiera ciepło z gruntu i w efekcie ogrzewa się do temperatury +2 ºC.

Następnie wymiennik gruntowy kieruje powietrze do rekuperatora będącego sercem całego systemu. To w nim, odzyskiwane jest ciepło z użytego powietrza, które jest usuwane z wnętrza budynku. W ten sposób powietrze, które wpada do budynku posiada już temperaturę pokojową. Jego dalsze ogrzewanie wymaga niewielkich nakładów energii. Dzięki temu w budynku mamy stale świeże powietrze. W dodatku uwalniamy się od problemu zagrzybionych ścian.

W przypadku nowo wybudowanych domów, wentylacja mechaniczna z rekuperacja ciepła jest warunkiem niezbędnym, aby budynek był energooszczędny, a zarazem funkcjonalny i komfortowy.

Rozwiązania dla budynków wielkokubatorowych


W ofercie Ground-Therm znajdują się również powietrzne gruntowe wymienniki ciepła dedykowane obiektom wielkokubatorowym (szkoły, przedszkola, hale sportowe, salony sprzedaży, biurowce, serwerownie itp.).

Główną zaletą systemu GWC jest jego ekonomiczność. Ciepło i chłód, wykorzystywane przez GWC jest pozyskiwane za darmo, bezpośrednio z gruntu. To zwiększa oszczędności w ogrzaniu lub schłodzeniu budynku. Wymiennik ciepła pomoże również zniwelować ciepło technologiczne powstające w procesie produkcji.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym doradcą technicznym, z którym porozmawiacie na temat Państwa inwestycji i dokładnie przedstawimy nasze rozwiązania.

BUY NOW
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie