System Ventiflex PLUS

Innowacyjne rozwiązania od Ground-Therm


Współczesne domy wymagają sprawnego i wydajnego systemu wentylacji, który niezależnie od zmiennych warunków pogodowych, zapewni wewnątrz budynku optymalną jakość powietrza. Takim systemem jest mechaniczna wentylacja nawiewno-wywiewna.

Temperatura i wilgotność pomieszczenia, stężenie dwutlenku węgla, kurz, roztocza, pył, zarodniki pleśni - to czynniki, które w decydujący sposób wpływają na nasze samopoczucie i komfort życia. Zła lub nieprawidłowo działająca wentylacja w domu, stanowi także zagrożenie dla samych budynków, sprzyjając powstawaniu wilgoci i zagrzybianiu ścian. Aby wyeliminować to zjawisko budynek musi być wyposażony w skuteczny system wentylacji. Bazując na wieloletnim doświadczeniu firma Ground-Therm opracowała rozwiązania, które szczególnie polecamy Państwa uwadze: VENTIFLEX® PLUS oraz GWC.

Zalety


To innowacyjny system kształtek, gdzie z 11-tu podstawowych modułów można zbudować skrzynkę rozprężną lub rozdzielacz o dowolnej liczbie króćców przyłączeniowych

VENTIFLEX® PLUS


Pozwala na wygodne i szybkie wykonanie wentylacji mechanicznej. Dzięki VENTIFLEX® PLUS można ją łatwo schować w wylewkach i stropach lub ukryć pod tynkiem.

To idealne rozwiązania dla domków jednorodzinnych, gdzie tak ważna jest estetyka wykonania. VENTIFLEX® składa się z zestawu jedenastu uniwersalnych, plastikowych modułów, z których w minutę można poskładać dowolny rodzaj skrzynki rozprężnej lub rozdzielacza dla instalacji wentylacji rozdzielaczowej.

Do jego głównych zalet należy:

- całkowita higiena – kształtki oraz kanały systemu zabezpieczone są przeciw rozwojowi bakterii, a przede wszystkim grzybów i pleśni (co jest prawdziwą zmorą układów wentylacji). To pozwala na zachowanie wymaganej czystości i zapewnia higienę dostarczanego powietrza; (atest PZH + logo PZH)

- duża wytrzymałość mechaniczna (o wiele większa aniżeli kształtki wykonane z blachy);

- wysoka izolacyjność - zarówno cieplna, jak i akustyczna (nie ma potrzeby stosowania piankowej izolacji w strefie ogrzewanej); brak zagrożenia korozją - materiały systemu są bowiem wykonane z najwyższej jakości plastiku;

- prostota w montażu (łączenia na wcisk), a niewielka średnica kanałów daje możliwość instalacji całego systemu pod wylewką (w warstwie izolacji) lub nad sufitem podwieszanym. W dodatku połączenia na uszczelkach ze spienionego polietylenu, zapewniają szczelność w każdych warunkach, a prawidłowy sposób rozprowadzenia przewodów gwarantuje niewielkie straty ciśnienia na instalacji.

atest
 

Sposób montażu VENTIFLEX® PLUS


 
 

System GWC


Gruntowe Wymienniki Ciepła (GWC), nazywane przez nas ekologiczną klimatyzacją, są doskonałym uzupełnieniem wydajnego systemu wentylacji.

W zimie pozwalają wykorzystać ciepło z gruntu do wstępnego podgrzania powietrza dostarczanego do domu. Latem, pozwalają to powietrze skutecznie schłodzić, zapewniając komfortowy klimat wewnątrz budynku. GWC nie przesuszają powietrza tak, jak robią to tradycyjne klimatyzatory, lecz zapewniają właściwą wilgotność. Ponadto eksploatacja GWC jest niemal darmowa – powietrze jest przetłaczane przez wentylatory rekuperatora, który stanowi serce całego systemu.

BUY NOW
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie