Wentylacja mechaniczna

Już od wielu lat zajmujemy się tworzeniem nowoczesnych systemów obiegu powietrza w mieszkaniu. Wentylacja mechaniczna jest niezwykle nowoczesnym sposobem wietrzenia pomieszczeń, dlatego coraz więcej osób decyduje się na tego typu system w swoim domu. Pozwala on na bardzo efektywną wymianę powietrza w mieszkaniu, a dzięki zastosowaniu małych złączy, kanałów i innych elementów zajmuje on bardzo mało miejsca w pomieszczeniach.

Rodzaje wentylacji

Wentylacja mechaniczna wywiewna jest instalacją, która usuwa zużyte powietrze na zewnątrz budynku. Na odwrotnej zasadzie działa instalacja nawiewna, która poprzez kanały wentylacyjne wtłacza świeże powietrze do wnętrza mieszkania, natomiast to zużyte jest usuwane za pomocą nieszczelności w drzwiach oraz oknach.

Połączeniem tych dwóch rodzajów wentylacji mechanicznej jest rekuperacja. Jest to zdecydowanie bardziej zaawansowana instalacja i pozwala na wprowadzenie do budynku świeżego powietrza, nagrzanie go, a także odprowadzenie już zużytego powietrza na zewnątrz mieszkania przy pomocy osobnych kanałów. Jest to rozwiązanie nieco bardziej kosztowne, jednak niesie za sobą szereg zalet. Dzięki niemu nie ma konieczności budowania murowanych kominów do wietrzenia naturalnego, a ponadto zamontowane okna nie muszą być wyposażone w nawiewniki.

Choć wydaje się, że wietrzenie mechaniczne jest bardzo drogim przedsięwzięciem, to jednak zastosowanie wysokiej klasy podzespołów powoduje, że koszt zakupu, montażu oraz późniejszej eksploatacji instalacji bardzo szybko się zwróci, głównie dzięki zmniejszeniu wydatków przeznaczonych na ogrzewanie pomieszczeń.

Zalety kanałów wentylacji mechanicznej

Ogromnym walorem zastosowania urządzeń do wietrzenia mechanicznego jest możliwość ich używania przez cały rok. Poza tym znajdujące się w kanałach specjalne filtry zapewniają dopływ czystego powietrza, co jest szczególnie ważne dla alergików. Istnieje możliwość regulacji natężenia pracy całego systemu, dlatego można na bieżąco dostosowywać jego działanie do panujących warunków.

Dla wielu osób ogromną zaletą wykorzystania rekuperatora jest rezygnacja z tradycyjnych okien na rzecz okien bez możliwości otwierania, co zapobiega napływowi kurzu z ulicy, a także nie pozwala na dotarcie do wnętrza domu różnego rodzaju owadów. Istotne jest również bezpieczeństwo, gdyż brak możliwości otwierania okien dodatkowo zabezpiecza mieszkanie przed włamaniami.

Aby cała instalacja działała sprawnie przez wiele lat należy regularnie wymieniać filtry, a także przeprowadzać coroczne przeglądy kanałów. Tego typu systemy wietrzenia pomieszczeń są szczególnie efektywne w budynkach posiadających bardzo dobre ocieplenie ścian, posadzki oraz dachu.

BUY NOW
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie